You are here:  / Stenoza zastawki aortalnej / Oczekiwanie na potomka

Oczekiwanie na potomka

post by related

related post

Jeśli jesteś przyszłą mamą to wiedz, że okres oczekiwania na maleństwo wcale nie musi Ci się dłużyć, wręcz przeciwnie, sama możesz go przyspieszyć, zajmując się rzeczami, na które wcześniej nie miałaś, ani czasu, ani ochoty.

Przykładem tego może być wyprawka dla niemowlaka , której kompletowanie może być cudownym pretekstem do wielogodzinnych zakupów i odwiedzania sklepów, które wcześniej nie były obiektem Twoich zainteresowań. Wybierając maleńkie ubranka, wózek dla maluszka, czy łóżeczko możesz mieć wiele radości i satysfakcji, gdyż po części są to jedne z pierwszych rodzicielskich obowiązków. Dlatego nie wierz w przesądy, jakoby zbyt wczesne zakupy artykułów niezbędnych dla dziecka miały przynosić pecha, tylko zacznij nabywać wszystko wedle uznania i przede wszystkim tak, aby zdążyć przed trafieniem na porodówkę. Sama zobaczysz jak wiele czasu może zająć wyprawka dla noworodka , przekonasz się też, że to wcale nie takie proste zadanie, a wręcz dość stresujące i kosztujące niemało nerwów.

Nie zrażaj się jednak, przecież nie z takimi rzeczami sobie w życiu radziłaś. Podejdź do tego z głową i spokojem, na początku zrób listę potrzebnych rzeczy, unikaj kupowania artykułów, które nie będą potrzebne natychmiast, warto pamiętać, że na pierwsze zabawki i inne tego typu produkty, przyjdzie jeszcze czas.

Istotne, aby nie zapominać o tym, iż wyprawka to nie jedyny obowiązek przyszłej mamy. Ważne, żeby przygotować mieszkanie na przyjście maluszka. Dotąd nie musiałaś martwić się o meble z ostrymi kantami i tym podobne rzeczy. Teraz, kiedy w domu pojawi się maleńki, żądny przygód człowieczek, koniecznie musisz pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich kątów tak, aby malec nie zrobił sobie krzywdy. Warto pozbyć się z mieszkania wszelkich rzeczy, które mogłyby wywołać reakcję alergiczną u dziecka, należałoby wymienić takie sprzęty na te zrobione z antyalergicznych materiałów.

Jeśli poczyniłaś wszelkie niezbędne przygotowania i jesteś gotowa na przyjęcie maluszka to odpręż się, poczytaj dobrą książkę i nie myśl o niczym istotnym. Odpoczywaj, bo to najlepszy sposób na rozładowanie stresu, jaki pojawia się przed porodem.

Podobne wpisy o medycynie:

Oczekiwanie na potomka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
 • Czym są by-passy?

  Czym są by-passy?

  By-passy czyli inaczej pomostowanie aortalno-wieńcowe (często stosowany angielski skrót to CABG) są metodą operacyjnego leczenia…

  read more
 • Zdrowia dieta – czyli jaka?

  Zdrowia dieta – czyli jaka?

  JAK POWSZECHNIE WIADOMO TO CO JEMY MA DUŻY WPŁYW NA NASZE ZDROWIE. ŹLE UŁOŻONA DIETA…

  read more
 • Odtrucia alkoholowe w domu

  Odtrucia alkoholowe w domu

  Jak leczyć osobę uzależnioną od alkoholu? Podstawą przy leczeniu uzależnień jest uświadomienie chorego w tym,…

  read more
 • Zdrowia dieta – czyli jaka?

  Zdrowia dieta – czyli jaka?

  JAK POWSZECHNIE WIADOMO TO CO JEMY MA DUŻY WPŁYW NA NASZE ZDROWIE. ŹLE UŁOŻONA DIETA…

  read more
 • Alkoholizm leczenie

  Alkoholizm leczenie

  Jak wyjść z nałogu jakim jest alkoholizm? Uzależnienie jest zaburzeniem stanu psychicznego lub fizycznego, silnym…

  read more
 • Alkohol

  Alkohol

  Uzależnienie to twój wybór Zmagania się z uzależnieniem to szczególnie ciężka walka. Jest tak, ponieważ…

  read more
 • Szkoła Serca

  Szkoła Serca

  Projekty Najważniejszym zadaniem Fundacji oraz Klubu Pacjenta jest prowadzenie edukacji zdrowotnej wśród Pacjentów i ich…

  read more
 • Leczenie uzależnień alkoholowych

  Leczenie uzależnień alkoholowych

  Jesteś uzależniony od alkoholu? Poszukaj pomocy Mówi się, że żaden alkoholik nie przyzna się, że…

  read more
 • Detoksykacja alkoholowa

  Detoksykacja alkoholowa

  Mąż jest alkoholikiem – co zrobić? Najczęstszym pytaniem, które otrzymują terapeuci od uzależnień, jest to:…

  read more